Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Eklenti Önerileri

Yoast SEO: Google’da İlk Sıraya Çıkın

Wordpress SEO Eklenti Önerisi

Wordpress’de SEO denildiğinde ilk akla gelen eklentilerden Yoast SEO’nun ne olduğunu hakkında ve ayarlarını nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederim.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization olarak açılımı bulunan ve Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen SEO, sitenizin arama motorları (google, yandex) tarafından daha kolay bir şekilde okunmasını sağlayacak şekilde uygun hale getirilmesidir. Arama motorlarının kriterlerine göre sitenizde yapacağınız değişiklilikler aramalarda daha üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Bu sayede sitenize daha fazla ziyaretçi gelir ve eğer sitenizde reklam varsa gelirleriniz artar.

Yoast SEO Nasıl Kurulur?

WP Yönetim Paneli -> Eklentiler -> Yeni Ekle

Wordpress sitenizin yönetim paneline girdikten sonra solda bulunan menüden Eklentilerin üzerine gelip ‘Yeni ekle’ düğmesine tıklayın.

Yoast SEO yazarak arayın

Sağ üstteki arama alanına Yoast SEO yazarak enter’a basın ve ardından karşınıza çıkan arama sonucundan ilk sıradaki eklentiyi Hemen Yükle ve ardından Etkinleştir butonunu kullanarak aktif hale getirin.

Yoast SEO Ayarları (Türkçe)

SEO -> Genel -> Features

Yönetim panelininizdeki sol menüden SEO başlığı altındaki Genel düğmesine tıklayın. Ardından açılan sayfanın üst kısmında bulunan sekmelerden DashBoard’ın yanındaki Features’e tıklayın.

Burada bulunan tüm özellikleri aktif etmenizi yani hepsini ON durumuna getirmenizi tavsiye ederim. Admin bar menu, yönetim panelinizin üst menüsünde SEO seçeneğini ekler. Onu açmak zorunda değilsiniz ama açmanızı tavsiye ederim.

Aynı sayfaki üst sekmelerde Features’in yanında bulunan Web yöneticisi ayarlarına arama motorlarına ait (google, yandex) doğrulama kodlarınızı ekleyebilirsiniz.

Diğer Ayarlar

Bunların dışında diğer ayarlara yine yönetim panelinizindeki sol menüden SEO başlığı altında bulabilirsiniz fakat eğer Wordpress konusunda çok bilginiz yoksa bu ayarları kendiniz yapmak yerine bir uzmana danışarak yaptırmanızı tavsiye ederim. Eğer hatalı bir işlem yaparsanız tam tersi zarar alacağınız ve arama motorlarının algoritmalarını çok sık değiştirmesinden dolayı gelişmiş ayarlara çok dokunmanızı tavsiye etmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir