Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Tema Önerileri

BoomBox: Viral Magazin Teması

Wordpress Magazin Tema Önerisi

Genelde Onedio tarzı sitelerin kullandığı viral içerik paylaşımı veya magazin değeri taşıyan içerik paylaşımı yapan sitelerin kullandığı şu an 16 birbirinden güzel, şık ve sade demoları bulunan wordpress temasıdır.

Ayrıca BoomBox yapımcıları temanın bir topluluk teması olduğunuda belirtiyor. Peki topluluk teması nedir? Öncelikle forumların birer topluluk sitelerine örnek olduğunu belirtirsek topluluk temasını daha rahat açıklayabilirim. BoomBox’ın kendine ait Zombify eklentisi sayesinde standart wordpress sitelerinin mantığının dışında herkesin siteye içerik girmesi sağlanabiliyor. Yani siteye kayıt olan herkes sitede içerikler paylaşarak siteye katkıda bulunabiliyor. Bunun dışında üyeliği kapatarak sadece siz istediğiniz kişilere üyelik vererek veya üyelik başvurularını bir form ile alarak sizin belirlediğiniz kişilerin sitenizde içerik paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

BoomBox'ı Beğeniyor Musunuz?

ThemeForest - 9.8

9.8

Puan

User Rating: 3.72 ( 12 votes)

 

Zombify Eklentisi ile İçerik Girmek

Stories: Standart yazı şeklindedir ve makale yazmak için kullanılır.

Ranked List: Oylanabilir liste diye Türkçe’ye çevirilebilecek bir içerik türüdür. İçeriğe eklenen maddelerin oylanarak sıralanması sağlanır. Yani listeye 10 adet madde eklendiyse bunlar okuyucular tarafından ‘upvote’ veya ‘downvote’ şeklinde oylanarak sıralaması yapılması sağlanır.

Open List: Açık oylama gibi bir Türkçe çevirisi olabilecek bir içerik türüdür. Herkes oylamaya yeni bir madde ekleyebilir. Facebook gruplarında ve forumlarda “herkes seçenek ekleyebilir” özelliğine benzemektedir.

List: Klasik olarak listeleme yapılan içerik türüdür. Örneğin, ‘En iyi 10 Wordpress Teması’ gibi bir içerik yazmak için kullanılabilr.

Countdown: Listelemenin tersten yapılmasıdır. Liste baştan değil sondan başlar.

Poll: Klasik anket içerik türüdür. Herkes oy verebilir.

Trivia Quiz: Temanın en önemli içeriklerinden trivia quiz’i doğru/yanlış şeklinde çevirebiliriz. Bir soru sorulur ve içeriği okuyan kişi bu sorulara doğru veya yanlış şeklinde cevaplar verir. Bu cevaplara görede bir puan alır. Örneğin, ‘Wordpress Bilgi Testi’ şeklinde bir içerik girilerek sorularda “Wordpress ücretsizdir?” gibi bir soru sorarak Doğru/Yanlış şeklinde cevaplar eklenebilir.

Personality Quiz: “Kişilik Testi” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz klasik içerik türüdür. Onedio gibi sitelerde çok sık karşılaşabilirsiniz. Örneğin, ‘Verdiğin Cevaplara Göre Ne Kadar Zekisin?’ gibi bir içerik yazmak için kullanılabilir.

Meme: Türkiye’de daha çok caps olarak bilinen içerik türüdür.

Image: Klasik görsel içerik türüdür.

Audio: Klasik ses içerik türüdür.

Video: Klasik video içerik türüdür.

GIF: Klasik gif içerik türüdür.

 

BoomBox ile Yaptığım Bir Site Örneği

haniminevi.com

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir